POC — nowa odsłona sklepu internetowego.

zoom
Zapraszamy do nowej odsłony naszego sklepu internetowego z produktami szwedzkiego producenta POC. Właśnie uzupełniliśmy ofertę o produkty zima 2015/16, w której znalazło się kilka nowości jak np. kaski Auric oraz wiele innych. Są też bestsellery z ubiegłych lat jak kaski: Fornix, Sinus SL, Skull X czy Orbic X.  Mocną stroną oferty POC’a to również gogle z flagowymi modelami jak Iris X i Iris Comp, Retina, Cornea, Lobes czy Lid. Do tego mnóstwo odzieży, rękawic, toreb, plecaków, czapek i innych niezbędnych narciarzom produktów.
A zima już tuż tuż…
Screen Shot 10-30-15 at 09.33 AM_cr
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Koniec zmagań w Pucharze Polski. Relacja Kuby Matulki.

ikona
Cześć Sport Garage
Od ostatniego razu wiele się wydarzyło. Po edycjach Pucharu Polski na Żarze, pojechałem do Włoch na 52 Trofeo Topolino. Zawody jak przystało na Mistrzostwa Świata, stały na bardzo wysokim poziomie. Pomimo nie sprzyjającej pogodzie, organizatorzy idealnie przygotowali trasę giganta. Konkurencja postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Prawie minutowy gigant był bardzo wymagający, zmiany rytmu i trudna konfiguracja trasy dały niezłą zabawę. Wynik jak na pierwszy start w taaakiej imprezie niezły — 12 plac i 2 miejsce ze swojego rocznika. Drugiego dnia był slalom, po którym sobie wiele obiecywałem. Cóż rzuciłem się trochę za bardzo i szybko zakończyłem jazdę.
Miniony tydzień to 3 dni zmagań w Pucharze Polski. Na Harendzie odbyły się slalom i gigant a w Jurgowie ostatniego dnia finały w slalomie.Pierwszy slalom zakończyłem w pierwszym przejeździe na wertikalu. Drugi dzień to bardzo podkręcony gigant. Walka do samego końca i 1 miejsce!!!
Po zawodach na Harendzie przenieśliśmy się do Jurgowa na finałowy slalom. Nagłe opady śniegu, wiatr i mróz nie ułatwiały zadania. To sprawiło, że ten ostatni slalom był dla mnie najtrudniejszym sprawdzianem tego sezonu w Pucharze. Oba przejazdy wypadły super i wjechałem na najwyższy stopień pudła.
Sezon startowy w zasadzie zakończony. Na początku sezonu nie mogłem nawet marzyć o takich wynikach. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski ostatecznie zająłem 2 miejsce a w rankingu PZN/FIS 1.
Kupa czasu spędzona na treningach przyniosła efekty. Teraz miesiąc przerwy i zaczynamy karuzelę od początku.
Wielkie dzięki dla Sport Garage za wsparcie przez cały sezon.
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Kuba w kadrze Polski na „Młodzieżowe Mistrzostwa Świata” — Trofeo Topolino!!!

ikona
Kolejne występy w ramach Pucharu Polski za mną. Tym razem była to Limanowa i Góra Żar. Wysokie miejsca (2x4, 1 ‚3) pozwoliły mi wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu PZN/FIS. Dzięki temu, jutro pakuję się do busa i wyjeżdżam do Folgarii na „Młodzieżowe Mistrzostwa Świata” — Trofeo Topolino. Najpierw dwa oficjalne treningi (GS, SL) a potem w piątek i sobotę wielkie ściganie.
Trzymajcie za mnie kciuku,
odezwę się po powrocie.
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

ZIMOWA WYPRZEDAŻ!!!

Właśnie wystartowaliśmy z zimową wyprzedażą. Obniżki nawet do 70%!!! Zapraszamy!!!

Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

3 i 7 miejsce w zawodach FIS w RICKACH

ikona
Cześć!
51 SKI INTER KRITERIUM RICKI za nami. W dniach 25–26.01.2013 odbyły się międzynarodowe zawody młodzieży w których wzięli udział zawodnicy z ponad 20 państw.
Pierwszego dnia jechaliśmy slalom. Na świetnie przygotowanej trasie rywalizowało 57 zawodników. Niestety nie ustrzegłem się błędów i ostatecznie zająłem 7 miejsce. Na szczęście następnego dnia zaczynały się dla mnie prawdziwe zawody, jechaliśmy gigant w którym zająłem 3 miejsce. Wyniki tych zawodów mogę zaliczyć, do swoich największych osiągnięć, mam nadzieję, że będę miał szansę na starty w kolejnych młodzieżowych zawodach FIS. Oprawa i przygotowanie tras, to prawdziwy “Puchar Świata”, dodatkowo drugiego dnia mieliśmy wspaniałą pogodę, która uatrakcyjniła ściganie.
Poniżej zamieszczam linki do relacji telewizyjnej ze slalomu i giganta.
Pozdrawiam Sport Garage
Kuba
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Kuba w kadrze Polski na młodzieżowe zawody FIS we Vratnej i Rickach!

ikona
Cześć Sport Garage,
 W dniach 14–15.01.2013 w Ustrzykach Dolnych na stokach Laworta i Gromadzyń odbył się slalom (SL) i gigant (GS).
Zawody te stanowiły podsumowanie pierwszej części sezonu. Po nich wyłoniono Reprezentację Polski na młodzieżowe zawody FIS
we Vratnej i Rickach. Pierwszego dnia zawodów, celem było wjechanie do pierwszej szóstki i poprawienie punktów w slalomie (cel kwalifikacyjny do Kadry), natomiast drugiego dnia podjąłem walkę o zwycięstwo i po poprawnym przejeździe wjechałem na najwyższy stopień podium.
Udało się! Jedziemy na FISy. W dniach 25–26.01.2013 będziemy startować w FIS SKI INTERKRITERIUM w Rickach.
Po powrocie napiszę parę słów jak wyglądały starty “w młodzieżowym PUCHARZE ŚWIATA”.
Kuba Matulka,
Pozdrawiam Sport Garage
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Starty Kuby w ramach Pucharu Polski

ikona
Cześć Sport Garage,
Kolejne cztery dni występów w ramach Pucharu Polski za mną. Dwa dni w Rytrze i kolejne dwa na Słotwinach w Krynicy.
Pierwszego dnia w Rytrze było pod górkę, krótko mówiąc wylot. Naszczęście następnego dnia udało mi się zrehabilitować i po spokojnej jeździe
wjechałem na drugie miejsce. Z Rytra przenieśliśmy się do Krynicy gdzie mieliśmy do rozegrania gigant (GS) i slalom (SL).
W slalomie po pierwszym przejeździe byłem drugi, ale w drugim w pierwszej części slalomu wziąłem tyczkę między nogi i było po jeździe.
Ostatniego dnia byłem najlepszy na gigancie.
Pozdrawiam,
Kuba Matulka
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Pierwsze miejsce Kuby w zawodach na Nosalu!

ikona
Cześć
Wyścig “ruszył”, Puchar Polski rozpoczęty. Wielkie dzięki za najszybsze narty na przedwczorajszym slalomie, który odbył się w Zakopanem na Nosalu. W ramach rewanżu zdobyliśmy dla naszej stajni Sport Garage pierwsze miejsce, wygrywając oba przejazdy. Sezon startowy rozpoczęty, mam nadzieję, że najbliższe tygodnie przyniosą kolejne udane starty (03.01–06.01.2013). Póki co zaraz po obiedzie świątecznym, jadę na kolejne treningi na Słowację i w okolice Zakopanego.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku, składam Najserdeczniejsze życzenia całej ekipie Sport Garage.
Kuba
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Best Trick by Sport Garage! Dzień po końcu świata!

best trick (Medium)

Freestylowe zawody SNOW NOW APOCALYSPE JAM 22 grudnia 2012 r. dzień po końcu świata, na Mysiej Górce w Parku Chrobrego w Gliwicach. (obok lodowiska)

Narciarze i snowboardziści! Szczególnie zapraszamy do udziału w konkurencji Best Trick by Sport Garage. W firmowanej przez nas konkurencji do wygrania będą cenne nagrody, między innymi wiązania snowboardowe GNU oraz gogle OAKLEY!

Zawody odbędą się w formie jamu, gdzie każdy zawodnik będzie miał prawo wyboru zwycięzcy. A będzie o co walczyć. Tym razem do dyspozycji zawodników ustawione zostaną:

- PCV’ka 5,5m — nastąpiła drobna zmiana, zamiast raila 4m stanie PCV’ka
– rail 5m
– box 5m
– beczka

Będzie też coś dla tych, którzy lubią sobie poskakać. Totem Shop Ollie Contest, gdzie najwyższy skok zgarnie nagrody z Totem Shop’u.
A jakby tego było mało, to w trakcie trwania zawodów będziemy prowadzić zbiórkę sprzętu narciarskiego dla dzieci z domów dziecka w ramach akcji Panda Narty.
A po dniu wielkich wrażeń zapraszamy wszystkich do Gramofonu, gdzie o 21 rozpocznie się aftrparty.

Zarezerwujcie sobie cały dzień, bo plan zawodów wygląda następująco

10.00 — 11.45 — weryfikacja zawodników i rozgrzewka
12.00 — 14.00 — eliminacje (jam)
14.00 — 14.40 – Totem Shop Ollie Contest (30 min)
14.40 — 15.10 — finał (jam)
15.10 — 15.20 — koronacja
15.20 — 15.40 — BEST TRICK by Sport Garage
15.40 — 16.40 — wolna jazda (night session)
21.00 — 5.00 — afterparty w Gramofonie, podczas afterparty odbędzie się wręczenie nagród BEST TRICK by Sport Garage.

Zawodnicy proszeni są o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w zawodach wysyłając maila na adres: SNOWNOWPL@GMAIL.COM wpisując w tytule “ZAWODY” a w treści imię, nazwisko, snowboard/narty.

LICZBA MIEJSC NA AFTER OGRANICZONA dlatego prosimy wszystkich chętnych o wysłanie maila na adres: SNOWNOWPL@GMAIL.COM w tytule wpisując “AFTER”, a w treści swoje imię i nazwisko — wjazd 5 PLN.

Do zobaczenia po końcu świata na Mysiej Górce.

Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Trening Kuby na Kaunertal.

ikona
Cześć SPORT GARAGE,
Jestem po kolejnym kilku dniowym treningu giganta i slalomu. Przejechaliśmy ponad 1000 bramek (trener uważa że robota poszła dobrze).
Był to jeden z ostatnich wyjazdów przed pierwszymi edycjami Pucharu Polski. Rozjeżdżałem się na swoich nartach startowych i muszę
przyznać, że są naprawdę szybkie. Teraz przygotowanie fizyczne i szkoła.
Pozdrawiam,
Kuba Matulka
Opublikowano Aktualności | Komentowanie nie jest możliwe